« Ožujak 2024 »

Predstavljanje sveučilišnog udžbenika Mjerila ocjenjivanja u razrednoj nastavi više savjetnice Ivane Stanić i dr. sc. Edite Borić
Autor: Administrator , 21. 9. 2016.

Čast nam je bila 20. rujna 2016. godine na Fakultetu za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku prisustvovati promociji sveučilišnog udžbenika Mjerila ocjenjivanja u razrednoj nastavi autorica dr. sc. Edite Borić i više savjetnice za razrednu nastavu Ivane Stanić.  Viša savjetnica Ivana Stanić učiteljski je zanat ispekla upravo u našoj školi najprije kao učiteljica razredne nastave, a potom i kao ravnateljica te se zato osjećamo dodatno ponosnima zbog njenih postignuća jer smo i sami njima doprinijeli. Promocija je započela u vrlo svečanom tonu uz obraćanja brojnih uglednih uzvanika, među kojima ističemo dekana  Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku izv.prof.dr.sc. Damira Matanovića, prorektora osječkog sveučilišta za nastavu i studente izv.prof.dr.sc. Marija Vinkovića te direktora Školske knjige Ante Žužula, nakon čega je uslijedio dio u kojemu su urednica, autorica te gošće govorile o važnosti mjerila ocjenjivanja za rad učitelja razredne nastave. Knjiga Mjerila  ocjenjivanja  u  razrednoj  nastavi donosi temeljna polazišta za objektivno ocjenjivanje u nastavnim predmetima Hrvatski jezik, Matematika, Priroda i društvo, Likovna kultura i Glazbena kultura od 1. do 4. razreda osnovne škole. Za svaki su razred po predmetima i ocjenama podrobno razrađena mjerila ocjenjivanja koja će učiteljima pomoći u kvalitetnom vrednovanju učeničkog znanja i postignuća.  Učenicima  će  jednoznačna  mjerila  ocjenjivanja biti putokaz u praćenju vlastita učenja i zalaganja, a roditeljima vrijedna povratna informacija o razvoju i napretku njihova djeteta. Knjiga  je  namijenjena  studentima  nastavničkih fakulteta, učiteljima razredne nastave i roditeljima.

Dobro raspoloženje s promocije, koja je održana u organizaciji Školske knjige, prenijelo se i na domjenak tijekom kojega su se uzvanici i neformalno podružili i izmijenili iskustva.