« Siječanj 2022 »

STRUKTURIRANI TEČAJ "THE WORLD, OUR CLASSROOM: MUSEUMS AND CULTURAL LANDSCAPES"

Naše kolegice Ljubica Glušac-Lukić i Izabela Mlinarević na 2. mobilnosti u Ateni - razgledavanje kulturnih znamenitosti grada.

Iskustva iz Atene, 1. dan:
upoznavanje sa sadržajem seminara "The world, our classroom: museums and cultural landscapes" i ostalim sudionicima tečaja. Kolegice su predstavile sebe, našu školu, kao i naš projekt.
Voditelj tečaja, Nikos Voyiatzis, uveo nas je u temu muzeja i korištenja istih u procesu poučavanja.

Iskustva iz Atene, 2. dan:
kolegice su sudjelovale u radionici u kojoj su doznale kako osmisliti programe poučavanja koji vode iz učionice u muzej i natrag. Aktivnosti su se nastavile posjetom Technopolisa (Muzeja plina), Kerameikos i Nacionalnog arheološkog muzeja u Ateni.

Iskustva iz Atene, 3. dan:
naše kolegice sudjelovale su u radionici u kojoj su i dalje istraživale kako osmišljavati obrazovne programe koji vode iz učionice u muzej i natrag. Uz to su naučile kako učiti od predmeta (izložaka) te kako misliti i nagađati o predmetima.
Aktivnosti su se nastavile izletom na Akropolu, Muzej Akropole i Rt Sounion gdje su uživale u pogledu na spektakularan zalazak sunca i Posejdonov hram.

Iskustva iz Atene, 4. dan:

čitav dan prošao je u aktivnom obilasku mjesta kulturnih događanja: Kulturnog centra fondacije Savros Niarchos koji objedinjuje Nacionalnu knjižnicu i Nacionalnu operu Grčke. Nakon ovog iznimnog doživljaja obilazak se nastavio posjetom plaže Glyfada na kojoj je smješten Archelon, udruga za zaštitu morskih kornjača. Dan je završio u zabavnom tonu jer su kolegice iz prve ruke mogle naučiti kako plesati sirtaki, popularni grčki ples.

Iskustva iz Atene, 5. dan:
naše kolegice primile su certifikate za završen tečaj "The world, our classroom: Museum and cultural landscapes". Oduševljene organizacijom tečaja, agencijom IDEC, sadržajem tečaja kao i popratnim aktivnostima s daljnjim entuzijazmom nastavile su istraživati grad i njegove zanimljivosti.

Kolegice su nastavile su istraživati grad i njegove bezbrojne kulturno-povijesne znamenitosti: Agoru s Hefestovim hramom, Hadrijanovu knjižnicu, Zeusov hram, bazare Monastirakija te se u potpunosti prepustile doživljaju koji ovaj čarobni grad nudi svim svojim posjetiteljima.
Znanja koje su prikupile primijenit će u osmišljavanju izvanučioničke nastave u okviru projekta, a dojmove koji su se utisnuli nosit će zauvijek u svom sjećanju.

Certifikati naših kolegica o završenom tečaju