Volonterska inicijativa "Pružimo ruke"
Volonterska inicijativa "Pružimo ruke"
Autor: Administrator , 3. 2. 2013.

Svake godine Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva organizira natječaj za razvoj volonterstva djece i mladih. Nagrada „Otisak srca“ dodjeljuje se osnovnim školama za inovativne volonterske inicijative učenika te srednjim školama za inovativne modele uključivanja mladih u volonterske aktivnosti.

Učenici Osnovne škole Čakovci pokrenuli su volontersku inicijativu „Pružimo ruke“ kojom je naša škola osvojila nagradu za jednu od najinovativnijih učeničkih aktivnosti 2012. godine. Tako su učenici naše škole osmislili aktivnost da djeca riješe neki od uočenih problema u lokalnoj zajednici u kojoj žive kako bi ta zajednica bila bolja, a ljudi sretniji i zadovoljniji.

Učenici Osnovne škole Čakovci uočili su potrebu za podizanjem kvalitete provođenja slobodnog vremena djece i odraslih u svojoj zajednici – u Općini Tompojevci i Gradu Vukovaru.

Učenici su odlučili uvježbati predstavu koju bi darovali Općini Tompojevci te vrtićima i staračkim domovina u županiji. Predstava koju su učenici uvježbali mjuzikl je pod nazivom Patnje jednog vuka. Priča mjuzikla vrlo je poučna – govori o pobjedi dobra nad zlom koji se nadmeću u svakom čovjeku. Inače, priča je kombinacija nekoliko bajki: Vuka i sedam kozlića, Vuka i tri praščića i Crvenkapice, prilagođena i uglazbljena za potrebe školske predstave.

Inicijativa je završila 20. prosinca završnim nastupom u Berku koji su popratile i gospođe Renata Kubik i Marijanka Zagorec, predstavnice Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Zahvaljujemo Općini Tompojevci koja nam je pomogla u  ostvarenju ove aktivnosti, KUD-u „Mladost“ Tompojevci,  KUD-u „Zrinski“ Berak,  tamburaškom sastavu Sremci i svim roditeljima-volonterima koji su odlučili sudjelovati u ovom programu.

Hvala!