Dan OŠ Čakovci
Autor: Ivan Došen, 25. 5. 2023.

U sklopu proslave Dana škole, u Čakovcima se održalo već tradicionalno druženje roditelja, djece i učitelja uz zajedničke igre i roštilj. Ove godine smo odlučili da to budu Rimski dani, te su tako provedene različite aktivnosti. Tijekom školske godine na nastavi Likovne kulture izrađivali su štitove, na nastavi tehničke kulture mačeve, na nastavi povijesti pripremali pitanja za igru Rizik, na Učeničkoj zadruzi šivali toge, pleli lovorove vijence i izrađivali fibule. Sve ovo bilo nam je potrebno kako bismo obukli rimske vojnike, koji su nam prikazali kako su se Rimljani nekada borili. Osim šetnje kroz selo i borbe, održale su se radionice izrade rimskih posuda, pravljenja frizura toga doba, igra Rizik s povijesnim činjenicama vezanim za Rimsko carstvo, te gađanje lukom i strijelom. Za roditelje su bila organizirana i natjecanja u hranjenju pudingom vezanih očiju, zabijanja čavala, guljenja krumpira, cijepanja drva i dvije štafetne igre. Za najmlađe je Općina osigurala "napuhance" kako bi i njima dan bio što zanimljiviji.
Nemoguće je pobrojati što sve ovi učitelji čine za učenike. Hvala svim roditeljima koji prepoznaju naš trud i sudjeluju u svim aktivnostima koje kao škola organiziramo.
Dragi roditelji, hvala vam što ste izvrsni suradnici i partneri u odgoju i obrazovanju vaše djece!
Dragi moji učitelji, hvala vam na predanom radu i svim vašim ljudskim kvalitetama koje čine da naš kolektiv bude ovo što je. Vi činite veliko srce ove male škole.
Posebno hvala učitelju Mladen Sosić koji je omogućio dio rekvizita, naučio učenike latinskim izrazima i na cjelokupnom trudu.
Osobita zahvala ide Općina Tompojevci i gospodinu načelniku, koji podržavaju naše ideje, druženja, sudjeluju u njima, te ih ujedno i  financiraju.
Sve u svemu, bio je ovo jedan divan dan!
#malaškolavelikogsrca ❤️
Video pogledajte ovdje: